Příběhy našich sousedů

Březen 11, 2019 in Uncategorized by Martin Šalda

Příběhy našich sousedů

Dne 4. března proběhlo slavnostní vystoupení finálních prezencí v rámci projektu „Příběhy našich sousedů“ Prahy 8 v Kulturním domě Krakov. Celý vzdělávací projekt vznikl díky podpoře společnosti Post Bellum. Celkem jedenáct žákovských týmů ze základních škol Prahy 8 zde prezentovalo výsledky své několikaměsíční práce.

Cílem projektu je zmapovat osudy pamětníků a vzpomínky prolnuté s pohnutými dějinami 20. století (2. světová válka, komunistický režim apod.) Žáci, kteří se do projektu zapojili, musí splnit několik úkolů – vyzpovídat pamětníka, sepsat jeho životopis, digitalizovat fotografie, nahrát rozhlasovou reportáž nebo natočit televizní reportáž. Posledním úkolem je vystoupit na pódiu a představit veřejnosti a odborné porotě výsledky své práce během krátkého vystoupení.

Do letošního projektu Příběhy našich sousedů se zapojily hned 2 týmy z naší školy. Tým žáků z 8.B zpracoval životní osudy pamětnice Marie Krycnerové, která zažila bombardování Prahy v roce 1945 a za své protikomunistické postoje čelila za minulého režimu mnohým nesnázím. Žákyně 9.A zmapovaly osudy tajně vysvěceného kněze Jana Kofroně. Žáci 8.B obsadili v tomto projektu krásné 2. místo. Všem zúčastněným týmům gratulujeme!