Okresní kolo OVOV

Duben 26, 2018 in Uncategorized by Mgr. Eva Rendlová

V pátek 20.4. proběhlo na ZŠ Mazurská okresní kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, kterého se zúčastnilo na 130 sportovců. Naše škola vyslala do soutěže družstvo a 13 jednotlivců, kteří se utkali mezi svými vrstevníky v pěti disciplínách – trojskok z místa, hod medicinbalem, kliky, přeskoky švihadla a běh na 1 km nebo driblink. Počasí oproti loňskému ročníku sportu přálo, i když 28°C spíše vybízelo k odpočinku ve stínu se zmrzlinou, než běhání na stadionu.

V konkurenci škol z Prahy 8 naše škola obsadila 5. místo a tak se naše družstvo na krajské kolo nepodívá. Úspěch jsme ale slavili v kategorii chlapců i dívek ročníku 2004, ve které dominovali Andrea Paurová (7.B) a David Jašek (8.A). Vybojovali zlaté medaile a s nimi i potup do krajského kola, které se uskuteční 15.5. na atletickém stadionu Slavia Praha. Pro letošní ročník se hlavním sponzorem OVOV staly Lesy ČR a tak jsou medaile netradičně vyrobené ze dřeva.

Andree a Davidovi gratulujeme k postupu a ostatním děkujeme za účast a reprezentaci školy.

-er-

 

 

 

Projektová výuka českého jazyka

Duben 24, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Projektová výuka českého jazyka

V rámci projektové výuky českého jazyka žáci 7. A navázali na vlastní úspěchy s tvorbou reklamních předmětů a dále se zabývali reklamou v praxi. Dostali za úkol vybrat si libovolnou firmu a požádat ji o možnost prezentovat její produkty. A byli velmi úspěšní. Pomocí emailové korespondence získali zdarma mnoho reklamních předmětů – např.: deštník, tašku a placky s logem Národního divadla, knihu o jeho historii, déle vstupenky do 5D kina. Díky projektu jsme také měli možnost ochutnat pizzu z nedaleké pizzerie a med v biokvalitě.

Projektová výuka českého jazyka

T-ballová liga škol

Duben 23, 2018 in Uncategorized by Mgr. Eva Rendlová

Třetí kolo t-ballové školní ligy na Joudrs odehrály naše týmy v kategoriích starší dívky i mladší mix. Po pondělním vydatném dešti přivítalo v úterý 5 dívčích týmů ideální softballové počasí. Týmy z gymnázií Čakovice a Ústavní a základních škol Glowackého a Dolákova se utkaly v celkem deseti vzájemných zápasech. Týmy ZŠ Dolákova i ZŠ Ústavní 1 vyhrály všechny svoje zápasy a tak se o celkovém vítězi rozhodovalo až v posledním desátém zápase, do kterého nastoupily právě tyto dva týmy. Vítězně z klání tentokrát vyšlo naše družstvo, ale z výsledku 14:13 je jasné, že zápas byl napínavý až do posledního odpalu.

Ve středu se pak na hřištích sešly týmy kluků a holek z prvního stupně. Pro některé to byla úplně první zkušenost se softballem a největším výkonem a osobním vítězstvím bylo pochopit princip hry. Nejzkušenější týmy přivezla ZŠ Žernosecká a po zásluze v turnaji zvítězila. Náš tým vedený paní učitelkou Štenglovou obsadil v turnaji 5. místo.

-er-

T-ballová liga škol

Branný den

Duben 19, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Branný den

Biologická olympiáda

Duben 16, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Ve čtvrtek 12. 4. se konala biologická olympiáda – obvodní kolo Prahy 8.

Adéla Dudáčková ze 7.B se umístila na 2. místě. Gratulujeme!

Biologická olympiáda

Zápis – fotografie

Duben 12, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Zápis – fotografie

by admin

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Duben 8, 2018 in Uncategorized by admin

Vážení rodiče,
ředitelka školy v souladu s § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (školský zákon), v platném znění, vyhlašuje ředitelské volno na tyto dny:
30.4.2018 (pondělí) a 7.5.2018 (pondělí).
Školní družina nebude v provozu.

 

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Turnaj v Bee-ballu

Březen 28, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 se konal v areálu ZŠ Dolákova 1. turnaj Bee-ballové školní ligy Prahy 8, pořádaný SK Joudrs Praha.

Turnaje se zúčastnil tým 7 hráčů ze 3. ročníku v konkurenci dalších 4 týmů ze ZŠ Glowackého, ZŠ Žernosecká a ZŠ Hovorčovická.

Bojovali velmi statečně a výsledné 1. místo, které obsadili, toho bylo důkazem.

3.A – Ondřej Rychlý, Štěpán Šafránek

3.B – Zuzana Blažková, Filip Andrle, Matyáš Kassl

3.C – Jessica Kopecky, Jan Petráš

Turnaj v Bee-ballu

Turnaj ve vybíjené

Březen 28, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Ve středu 21.3. 2018 proběhl v areálu ZŠ Dolákova turnaj ve vybíjené, pořádaný DDM – Spirála.

Turnaje se zúčastnilo 13 dívek ze 4. a 5. ročníků. Tým hrál s velkým nasazením a umístil se na pěkném 8. místě v konkurenci ZŠ Hovorčovická, ZŠ Na Slovance, ZŠ Mazurská, ZŠ U Parkanu a ZŠ Zenklova.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou hru.

Turnaj ve vybíjené

Výsledky Pražského poetického setkání – obvodní kolo

Březen 25, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Dne 19. března proběhlo v DDM Spirála obvodní kolo recitační soutěže, kde nás za 2. stupeň reprezentovaly žákyně třídy 6.A – Eliška Jirotková a Klementýna Chvátalová. Obě dívky dosáhly mimořádných úspěchů a reprezentovaly naši školu na výbornou. Eliška Jirotková postoupila dokonce do krajského kola. Klementýna Chvátalová zabodovala svým osobitým projevem, za který si vysloužila speciální ocenění poroty. Dívkám blahopřejeme! A Elišce držíme palce do dalšího kola recitační soutěže!

Výsledky Pražského poetického setkání – obvodní kolo