MS ve florbale

Prosinec 10, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Třída 8.A ve středu 5. 12. 2018 po náročných přípravách na školní jarmark, relaxovala na Mistrovství světa ve florbale, které se konalo v pražské O2 aréně. Dánsko – Estonsko 3:2.

MS ve florbale

Jarmark

Prosinec 4, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Vážení rodiče i přátelé školy,

zveme Vás srdečně na již tradiční Vánoční jarmark, který se uskuteční ve čtvrtek 6. 12. v naší základní škole. Prodejní stánky budou umístěny ve velké tělocvičně a malé občerstvení bude možno zakoupit v atriu školy.

Program:

16:00 – 16:15   Zahájení před budovou školy, koledy zazpívají děti z MŠ Dolákova

16:15 – 18:00   Prodejní stánky jednotlivých tříd v tělocvičně

16:30 – 18:30   Možnost občerstvení v atriu

18:30 – 18:45   Ukončení jarmarku v atriu, koledy zazpívají žáci ZŠ Dolákova

Těšíme se na Vás!


Jarmark

Dny pro záchranu života

Prosinec 1, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Když umíš, zachráníš

V uplynulých dnech prošli všichni naši žáci vzdělávacím programem, který si klade za cíl posílit povědomí, rozšířit informovanost a motivovat žáky k poskytnutí první pomoci. V rámci tematických dnů se žáci interaktivní a zábavnou formou učili základům první pomoci. Naučili se, jak rozpoznat závažnost akutního stavu, prakticky si vyzkoušeli ošetřit rány, zlomeniny i krvácení. Vyzkoušeli si neodkladnou resuscitaci na resuscitačních modelech, včetně simulované komunikace s dispečinkem záchranné služby. Součástí celého programu byla prohlídka plně vybaveného sanitního vozu, kde si žáci vyzkoušeli přístroje, vybavení i celou řadu pomůcek, které záchranáři používají při své práci.


Od pondělí do pátku byli u nás na škole zdravotníci z firmy Zdravotníci s.r.o., kteří každé třídě udělali kurz skládající se ze dvou hodin, teorie a praxe. Během teorie jsme si ukázali základní typy zranění a jak je řešit. Všichni si také vyzkoušeli umělou masáž na tréninkové figuríně. Během praxe nám pan zdravotník předvedl sanitní vůz, nosítka a zdravotnický batoh včetně jeho obsahu. Také si jeden žák mohl vyzkoušet vytahování a zatahování nosítek nebo si na nosítka lehnout. Další žák si mohl zkusit vakuovou dlahu nebo se zahřát ve speciální fólii. Poté jsme se přesunuli do herny, kde nám někteří naši spolužáci zahráli scénku, ve které volali záchranku a poskytovali první pomoc figuríně, která měla otevřenou zlomeninu nohy. Naši spolužáci podali první pomoc a ukázalo se, že pokud by poskytovali pomoc živé osobě, přežila by. Program byl udělán zábavnou a velice poučnou formou. Kurz se všem líbil a všichni jsme odešli plni nových zážitků a vědomostí. Doufáme, že tyto vědomosti nikdy nebudeme muset použít, ale pokud tato situace nastane, budeme připraveni.

Adam Sedláček 9. A

Dny pro záchranu života

Workshop – Zvířátka ze dřeva”

Listopad 27, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

20.11. jsme na naší škole přivítali uměleckého řezbáře a výtvarníka Jana Merhauta, který s dětmi ze  2.A + 3.C a 4.B + 4.C vyřezával zvířátka z lipového dřeva.

Každý si obrousil a namaloval, dozdobil dvě zvířátka, která může darovat někomu jako vánoční dáreček nebo si je nechat jako hračku.

Práce nás moc bavila, s přírodního materiálu se vždy hezky pracuje. Byla to vlastně taková relaxační práce, kdy jsme poznali, že vlastnoručně dělaná věc má velkou cenu a potěší. Téma zvířátka zakončilo naši práci v Prvouce – podzimní les.

Těšíme se na jaro, kdy budeme moci zkusit uplést pomlázky nebo vyrobit píšťalky z vrby.

Šárka Dlohožková

Workshop – Zvířátka ze dřeva”

Stezka stromů

Listopad 21, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Tento týden probíhá v lesíku za školou STEZKA STROMŮ.

Paní učitelky se se svými třídami mohou vydat na procházku a využít naší naučné poznávací stezky. Na děti čeká trasa s deseti úkoly, pracovní list a prima strávený čas v lese.

Do pracovního sešitu děti zapisují správné možnosti odpovědí a) b) c) a nakonec výsledky hodnotí s paní učitelkou.

Poznávačka vede lesem k altánku nad psím útulkem v Zámcích a končí pod školou v lese.

Všem přeji prima Prvouku.

Šárka Dlohožková

Stezka stromů

Ředitelské volno

Listopad 20, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Vážení rodiče,
ředitelka školy v souladu s § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (školský zákon), v platném znění, vyhlašuje ředitelské volno na tyto dny:
3. 1. 2019 (čtvrtek) a 4. 1. 2018 (pátek).
Školní družina nebude v provozu.

Ředitelské volno

Moderní hodina chemie

Listopad 19, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Ve středu 14. listopadu navštívily školu chemičky z VŠCHT a ukázaly žákům moderní výuku chemie – ve třídách 8.A, 8.B a 9.A.

Moderní hodina chemie

8. a 9. ročník na jarmarku řemesel

Listopad 16, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Osmáci a deváťáci na Jarmarku řemesel a služeb

Po roce opět žáci 8. a 9. ročníku zavítali na Střední školu – Centrum odborné přípravy technickohospodářské, aby podívali, jaké jsou možnosti výběru budoucí střední školy.

8. a 9. ročník na jarmarku řemesel

Pozvánka na jarmark

Listopad 16, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda


Pozvánka na jarmark

Návštěva Werichovy vily – Republika 1918

Listopad 2, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Projekt Republika 1918 – Jan Werich

U příležitosti 100. výročí vzniku naší republiky jsme si vyprávěli o mnoha významných osobnostech, které se zapsaly do dějin tohoto období. Mezi takové osobnosti patřil herec, spisovatel a zakladatel Osvobozeného divadla Jan Werich. Rádi se smějeme jeho humoru ve filmech, obdivujeme ho, jako krále v pohádce Byl jednou jeden král a s radostí čteme krásnou knihu Fimfárum.

Byli jsme moc rádi, když jsme v polovině října dostali pozvání do domu, kde žil – do Werichovy vily. Už cesta k ní byla krásná. Prošli jsme Karlův most, kde se v záblesku slunce objevovaly nádherné památky nad chladnou řekou Vltavou. Sešli jsme na Kampu a tam už nás v parku vlídně vítal bílý dům.

Stejně milá byla i prohlídka rozlehlého domu, kterým nás provázela slečna Ruth. Z každého místečka byla patrná statná postava pana Wericha. Viděli jsme pracovní i soukromá zákoutí se spoustou fotografií, vzpomínek, věcí i obrázků.

Nejtajemnější byl sklep, kde nás čekal Golem. Po spuštění šému se nám na bílých zdech rozvinul příběh Golema. Všichni jsme celí ztichlí poslouchali tajemný příběh.

Po jeho skončení nás čekalo překvapení. V půdních prostorách domu jsme mohli z hlíny vyrobit svého Golema.

Vyrobili jsme spoustu nápaditých hliněných postaviček, které jsme si spolu s krásnými zážitky a poznatky o životě Jana Wericha odnášeli domů.

Žáci 3.A a 5.B

Návštěva Werichovy vily – Republika 1918