6. B a 7. A v Národním muzeu

Únor 4, 2020 in Uncategorized by Martin Šalda

Ve čtvrtek 30.1. navštívili žáci 6. B a 7. A zrekonstruované prostory Národního muzea. V Historické budově se seznámili s okolnostmi Sametové revoluce a připomněli si události, do nichž se po roce 1939 zapojili čeští letci ve službách RAF. V Nové budově pak zasedli do lavic bývalého Federálního shromáždění, prohlédli si výstavu týkající se 100 let Ochranného svazu autorského a obeznámili se s vývojem divadelního života do 1. poloviny 20. století.

6. B a 7. A v Národním muzeu

Beseda o přírodě a její ochraně

Leden 28, 2020 in Uncategorized by Martin Šalda

Vážení přátelé naší školy,

v pondělí 20. 1. 2020 přijal k nám do školní knihovny pozvání pan Martin Rezek, shodou okolností tatínek jednoho žáka, aby dětem připravil zajímavou autorskou besedu o své knížce a vůbec o přírodě a její ochraně.
Děti 2. a 3. třídy si program moc užily. Pan Rezek přinesl mnoho zajímavých přírodnin, například několik milionů let starou zkamenělinu s otiskem javorového listu…. Stěžejní pro setkání s ním byla jeho autorská kniha “Pohádky z Čimického háje”. Děti se dozvěděly, jak taková kniha vzniká, kdo je autor, ilustrátor, korektor, vydavatel, co je to obálka, jak vzniká ilustrace, scénář knihy apod.
Pan Rezek četl dětem dvě krátké pohádky.Jedna z nich byla obzvlášť skvělá a děti o ní stále mluví: “Straka a žvýkačka”.
Součástí programu byly i otázky, které ověřily, jak děti porozuměly čtenému textu, ale i otázky týkající se ochrany přírody. Děti přirozeně vtáhl do tématu, vyslechl jejich názory a nejbystřejší žáci byli odměněni tričkem se skřítkem Čimískem nebo jinou drobnou odměnou.
Za tento program moc děkuji a doufám, že si něco podobného budeme moci zopakovat, protože přimět děti přemýšlet hravou formou o přírodě, že je nutno ji chránit a opatrovat, protože jsme její součástí, je vždy vítaná aktivita. děti poděkovaly panu Rezkovi formou DIPLOMU s podpisy zúčastněných.
Moc děkujeme všem.
Šárka Dlohožková 🙂

Beseda o přírodě a její ochraně

PF 2020

Prosinec 20, 2019 in Uncategorized by Martin Šalda

Příjemné prožití vánočních svátků, mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2020 přejí žáci a zaměstnanci ZŠ Dolákova.

PF 2020

KMD

Prosinec 11, 2019 in Uncategorized by Martin Šalda

KMD zve své členy do Divadla pod Palmovkou v úterý 14.01.2020 v 15:00 na představení Cyrano z Bergeracu. Společný odchod je ve 14:00 od Alberta. Členové jsou uvolněni ve 12:35 (tedy po 5. vyučovací hodině).

KMD

Úspěch ve výtvarné soutěži

Prosinec 4, 2019 in Uncategorized by Martin Šalda

V září byla vyhlášena výtvarná soutěž pro děti cizinců, kteří tady žijí, pořádanou OPU (Organizace pro pomoc uprchlíkům). Zúčastnili se žáci ve věku 6-15 let, na téma: Země odkud pocházím

Děti nám měly přiblížit pomocí obrázků zemi, odkud oni nebo jejich rodina pochází. Seznámily nás s tradicemi, kulturou a třeba i krásnou přírodou. Velikou radost nám udělal žák Adam Tobiáš Phalan (4.A ), který tuto soutěž vyhrál! Krásným obrázkem nám přiblížil malebné Irsko, odkud pochází jeho táta. Nejkrásnější obrázky jsou vystaveny v prostorách OPU.

Gratulujeme !!!

Úspěch ve výtvarné soutěži

Návštěva 9.B v chráněné dílně v Litoměřicích

Prosinec 2, 2019 in Uncategorized by Martin Šalda

V pátek 29. listopadu navštívila třída 9.B Sociálně terapeutickou dílnu a Palačinkárnu v Litoměřicích. Tu provozuje Centrum sociální pomoci Litoměřice. Žáci se seznámili s fungováním zařízení, které poskytuje pomoc mentálně handicapovaným. Zařízení si klade za cíl zapojení handicapovaných lidí nejen do každodenního, ale také do pracovního života.
Kromě exkurze v terapeutické dílně si žáci vyzkoušeli práci v provozu. Všichni se zapojili do výroby svíček, keramiky a také práce v šicí dílně. Jako odměnu po práci měli všichni žáci možnost připravit si vlastní palačinku.
Čas zbyl také na procházku centrem města a seznámení se s místními památkami. Neminuli jsme památník ani dům K. H. Máchy. Někteří z nás ochutnali nápoje v unikátní kavárně Káva s párou, která kdysi bývala vlakovým nádražím.
Všechny žákovské výrobky budou k zakoupení na našem tradiční vánočním jarmarku.

Návštěva 9.B v chráněné dílně v Litoměřicích

Podzimní stezka

Listopad 28, 2019 in Uncategorized by Martin Šalda

Vážení rodiče a příznivci přírody. Tento týden probíhá v lese za naší školou přírodovědná poznávací podzimní stezka zaměřená na stromy a zvířata, kterou si můžete také projít.
Každé roční období je zajímavé, a tak děti s paní učitelkami vyrazily do lesa i v listopadu, než se téměř všechna zvířata uloží k zimnímu spánku. Čekalo je 10 úkolů, které děti postupně řešily na trati značené červenými fáborky.
Každý žák dostal lístek, do kterého zaznamenával správné odpovědi a), b), c). V cíli paní učitelka s dětmi překontrolovala, jak se komu podařilo odpovědět.
Ve třídě pak na děti čekal ještě zábavný pracovní list s křížovkou a okénkem, kam děti zapsaly zpětnou vazbu, jak se jim stezka líbila. Výsledek stezky mohl dětem vylepšit skóre v předmětu PRVOUKA.
A tak děkuji všem učitelům, kteří se s dětmi stezky zúčastnili a potvrdili tak myšlenku praktické výuky v přírodě a s přírodou. PRIMA DEN VŠEM.

Šárka Dlohožková

Podzimní stezka

Pozvánka na jarmark

Listopad 18, 2019 in Uncategorized by Martin Šalda

Pozvánka na jarmark

ŠVP 6.A a 6.B

Říjen 24, 2019 in Uncategorized by Martin Šalda

25. 10. 2019

Vážení rodiče,

příjezd žáků ze ŠvP je kvůli dopravní situaci opožděný o cca 30 min., tedy ve 13:15.


24. 10. 2019

Vážení rodiče,

předpokládaný příjezd žáků ze ŠvP je ve 12:45 ke škole. Doba přesného návratu je závislá na dopravní situaci.


23. 10. 2019


22. 10. 2019


21. 10. 2019

Vážení rodiče,

všichni účastníci školy v přírodě se v pořádku dopravili na místo.

ŠVP 6.A a 6.B

Úspěch ve výtvarné soutěži

Říjen 22, 2019 in Uncategorized by Martin Šalda

Na začátku tohoto školního roku se naši žáci druhého stupně zúčastnili výtvarné soutěže Duše stromů, kterou pořádala organizace Lesy hl. m. Prahy. Sešlo se takřka 1 400 ztvárnění duší stromů a proto jsme rádi, že jeden z výherců byla naše žákyně Štěpánka Kholová z 8.A, která dostala zvláštní ocenění za originální pojetí díla. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo 18. 10. na akci Den stromů ve Stromovce. Tuto pěknou akci zakončilo sázení pamětního platanu, které provedli primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a jeho náměstek Petr Hlubuček. Na nejlepší díla se můžete přijít podívat od 7. do 31. října do přízemní chodby Nové radnice na Mariánském náměstí v Praze.

Štěpánce moc gratulujeme!

Úspěch ve výtvarné soutěži