Zápis do školní družiny na rok 2018/2019

Červen 15, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Zápis do školní družiny na rok 2018/2019 bude probíhat od pondělí 16. 6. 2017 do pátku 22. 6. 2017.


Zápisní lístek

  • žákům budoucích 2. a 3. tříd budou zápisní lístky rozdány
  • žákům budoucích 2. a 3. tříd byla přidělena registrační čísla (na zápisním lístku)
  • zápisní lístek vyplní zákonný zástupce
  • žák bude do školní družiny zapsán na základě řádně vyplněného zápisního lístku
  • vyplňujete pouze hlavičku zápisního lístku (odchody žáka se vyplňují v září)

Výsledky zařazení žáků budoucích 2. a 3. tříd do školní družiny na rok 2018/2019 budou vyvěšeny na webových stránkách školy do 28. 6. 2018.

Zápisní lístek (PDF)


Kritéria přijetí žáků do školní družiny 2018/2019

Kritéria přijetí žáků do školní družiny (PDF)


Pro rodiče budoucích prvňáčků

Přihláška do školní družiny je ke stažení na stránkách školy. Přihlášku můžete přinést vyplněnou (prosíme, nevyplňujte odchody dětí) na informační schůzku 18. 6. 2018 nebo ji vyplníte na místě. Žáci budoucích 1. tříd jsou automaticky přijati do školní družiny na základě řádně vyplněného zápisního lístku.

 

Zápis do školní družiny na rok 2018/2019

Novinky ze Španělska 2018

Červen 2, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Právě jsme přejeli hranice a jsme v Česku. Předpokládaný příjezd je mezi 14:30 – 15:00 hodinou.


Rozloučení s mořem. V 18:00 hodin jsme vyjeli z Lloret de Mar směr Praha. Předpokládaný příjezd do Prahy v 15:00 hodin.


Výlet v Marinelandu – Užili jsme si příjemný den, viděli představení papoušků, delfínů a lachtanů.


Výlettíme… Lloret de Mar, Barcelona


Hrajeme si, dovádíme, užíváme


V bazénu i na pláži, vlny do nás naráží 🙂


Jídlo chutná výborně, zelenina, ovoce, maso, ryby, dezerty… pochutnáváme si


Soutěžíme…


Dojeli jsme v pořádku, jsme ubytovaní a je tu moc krásně 🙂

Novinky ze Španělska 2018

by admin

Ozdravný pobyt ve Španělsku – první zpráva

Červen 2, 2018 in Uncategorized by admin

 Vážení rodiče,

všichni účastníci ozdravného pobytu dorazili na místo

v pořádku a již se těší na mořské vlny.

Ozdravný pobyt ve Španělsku – první zpráva

Pěší týden

Červen 1, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Pěší týden

V pondělí 28. 5. 2018 proběhlo vyhodnocení akce Pěší týden, která je součástí projektu Bezpečné cesty do školy.

Celý název akce jsme zvolili „Pěšky do Barcelony, aneb všichni se tam podíváme“. Cílem bylo nejen upozornit na to, že chůze je zdravá a že jde do školy chodit především pěšky, ale také dojít do námi zvoleného místa. A jelikož se naše škola již tradičně zúčastňuje ozdravného pobytu ve Španělsku, rozhodli jsme se, že se tam také vydáme.

Určili jsme si za cíl Barcelonu. Trasa začínala v Praze a pokračovala přes Mnichov, Paříž a dále jižně, až ke španělskému pobřeží u Středozemního moře. Cesta to byla dlouhá, celých 2 114 km, což nám v přepočtu na kroky vyšlo na neuvěřitelných 4 228 000 kroků!

V pondělí nám při sčítání pomohli hlavně žáci ze 7. ročníku, kteří měli tento den výlet do Zoo. Tím se nám povedlo hned první den ujít velkou vzdálenost – měli jsme na začátku trochu obavu, jestli jsme to s tou Barcelonou nepřehnali 🙂

Další dny už jsme dostávali stále více záznamů o jednotlivých vzdálenostech ve třídách a kilometry začaly naskakovat. Nakonec stačilo jen opravdu málo a my mohli být v Barceloně už ve čtvrtek, chybělo nám asi 75 km. Jelikož jsme už ve čtvrtek věděli, že Barcelonu dobijeme, rozhodli jsme se pro prodloužení trasy až do Valencie, což znamenalo dalších 432 km.

Zvládli jsme to! A dá se myslím s přesností říct, že to vyšlo na krok přesně! Byl to zajímavý, zeměpisně naučný a zábavný týden, který nám dokázal, že podívat se člověk může do celého světa, a pěšky!

Pěší týden

Novinky z Anglie 2018

Květen 24, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Posíláme poslední nádheru z ostrova. Už máme sbaleno, certifikáty jsou rozdány a v sobotu v 7 hodin ráno vyrazíme na dlouhou cestu zpět. Čeká nás celodenní zastávka v Brightonu a pak už jen trajekt v Doveru. Tento týden jsme však ještě stihli výlet na Bodiem Castle, překrásnou písečnou plaz Camber, exkurze ve vojenském pevnosti Newhaven a prohlídka středověkého hradu Dover. No a v pondělí na viděnou ve škole!


Posíláme Vám slunečné pozdravy z Anglie. Pobyt se nám přehoupl do 2.poloviny a zážitků neustále přibývá. Všichni jsme v pořádku a kromě výuky poznáváme přenádhernou krajinu Jižního Sussexu. Navštívili jsme Londýn, Královskou observatoř v Herstmonceux, hrady Hever a Leeds, historické loděnice v Chathamu, kde jsme se dostali i na palubu ponorky Ocelot. Poslední zážitek je z putování po útesech Seven sisters u Eastbourne. Mějte se krásně a brzy na viděnou!


Zdravíme Vás tentokrát ze školních lavic, kde každý den poctivě 4 hodiny pracujeme a zdokonalujeme angličtinu a moc nás to tu baví! ☺nahlédněte také do jídelny…Yum!Yum!☺


Zdravíme z Anglie a posíláme první obrázkové zážitky. Zatím se máme skvěle a na začátek jsme toho stihli opravdu dost! A zítra nás čeká škola, tak na nás myslete! 🙂

Novinky z Anglie 2018

7.A a 7.B v Zoo

Květen 23, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

V pondělí 21. 5. navštívili žáci ze 7.A a 7.B, v rámci ekologické výchovy a přírodopisu, Zoo. Tam vyráběli papír ze sloního trusu a prohlédli si ptactvo v rámci komentované prohlídky.

7.A a 7.B v Zoo

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Květen 17, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Vybraní žáci 5. 7. a 8. tříd se zúčastnili dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěžilo se v několika disciplínách. První pomoc, jízda na dopravním hřišti, test a jízda zručnosti. Všechny tyto disciplíny naši žáci úspěšně zvládli a vybojovali skvělé 2. a 5. místo. Petr Hlava vybojoval 1. místo, byl nejlepší ze všech zúčastněných škol. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Dopravní soutěž mladých cyklistů

KMD

Květen 16, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

KMD

zve své členy ve středu 6. 6. 2018 od 15:00 do divadla MINOR na inscenaci bratrů Formanů podle povídky Eduarda Basse KLAPZUBOVA JEDENÁCKA.
Společný odchod je ve 14:00 od Alberta, členové klubu jsou uvolněni po 5. vyučovací hodině.

KMD

Exkurze na Pražský hrad

Květen 9, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Dne 26. dubna jsme se společně s žáky 7. B rozhodli pojmout dějepisnou hodinu netradičně a místo sezení v lavici jsme se vydali prozkoumat úseky z naší historie přímo v areálu Pražského hradu. Naší cestu do minulosti jsme začali u Letohrádku královny Anny, kde byli žáci seznámeni s renesanční architekturou, a to formou zážitkové historie a plněním úkolů z pracovního listu. V renesanční zahradě jsme svou pozornost kromě exotických rostlin zaměřili také na Jarošovu neboli Zpívající fontánu. Poté jsme se vydali ke katedrále sv. Víta, u které jsme si připomněli znaky gotické architektury a pokračovali po stopách Přemyslovců k purkrabství a Černé věži. Závěr našeho putování jsme zakončili procházkou po Královské cestě.

Exkurze na Pražský hrad

Školní výlet 5.A, 5.B

Květen 4, 2018 in Uncategorized by Martin Šalda

Výlet si moc užíváme a máme se fajn 🙂

Školní výlet 5.A, 5.B