Školní družina

Aktuality z družinek


Celoroční projekt – “Máme rádi Česko”

O projektu (PDF)


Prosinec

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…


Čertovské odpoledne

Ve středu si pro nás nachystali žáci 9.A zábavné odpoledne. Několik čertovských disciplín si naše děti plnily. Rozdělily se do 7 skupin a každé stanoviště si musely projít. Děkujeme všem dětem za účast, žákům z 9. ročníků a paní učitelce Hubálkové za přípravu. Bylo to pěkné odpoledne.


Výtvarná soutěž “Vánoční ozdoby”

Ve družinkách jsme se zúčastnili výtvarné soutěže, kterou pořádá Dům dětí a mládeže Praha 8 – Spirála. Děti si nejprve vyrobily stromek a natřely ho, další skupina dětí mezitím kreslila vánoční ozdoby a další skupina dětí vymýšlela básničku. Proběhla tak spolupráce všech našich družinek. Vernisáž vánočních ozdob bude 11. prosince v 18:00 hodin v DDM Praha 8 – Spirála. Přijďte se podívat. Děkujeme všem dětem za účast v soutěži.Co nového víme – Listopad

Listopad je měsíc tvoření a příprav na VÁNOČNÍ JARMARK v naší škole. Děti tvořily ve svých družinkách výrobky, které můžete vidět na blížícím se jarmarku. Stihl k nám přijet i kouzelník se svými pomocníky a ve družinách jsme si udělali dýňobraní, kde si děti vydlabávaly a vyráběly dýně. Vyzdobili jsme si třídy, splnili úkoly z nástěnky a už teď se těšíme na další měsíc.


Listopad ve školní družině – tvoříme a vyrábíme

Celý listopad jsme vyráběli výrobky na jarmark, který bude začátkem prosince. Svícny, stromečky, sněhuláky a další krásné věci si děti za pomoci paní vychovatelek vyrobily. Dále jsme si každé oddělení uspořádalo ,,dýňobraní,,. Děti to bavilo, vydlabaly doopravdy vtipné dýně. Koukněte na ,,dýňáky,, – jak se nám povedli. Takový byl tvořivý listopad ve družinkách a my se na Vás těšíme na jarmarku.


Přijel k nám kouzelník

Dnešní dopoledne bylo prima. Přijel se na nás podívat kouzelník a jeho asistentka. Kouzelník nám předvedl několik skvělých kouzel, efekty s obručí a sklem nám ukázala tanečnice, dále jsme viděli drezuru pejska a bublinkovou show. Kouzelník si vybral děti z publika, aby mohly kouzlit. Děti byly nadšené, spokojené a užívaly si odpoledne. Děkujeme za návštěvu 🙂


Halloween v družinkách

Uspořádali jsme si ve družinkách společně HALLOWEEN. Děti si přinesly strašidelné kostýmy. V tělocvičně si děti postupně plnily 6 stanovišť (kreslení dýně poslepu, namotávání pavouků, slalom, foukání, hod na ducha a nakrm pavouka) to vše si děti splnily a dostaly odměnu a diplom. Byl to pěkný den.


Ranní družina

V ranní družince se nenudíme. Vyrábíme, hrajeme si, snídáme, tvoříme, ale i odpočíváme. Je nám tady fajn 🙂 Dnes navíc v kostýmech na HALLOWEEN 🙂Co nového víme – Říjen

V říjnu jsme se věnovali 100. výročí republiky. Děti psaly přání republice a kreslily symboly. Měli jsme barevné dny podzimu a vítali jsme podzim. Dále jsme měli lvíčkův podzimní den, kde si děti plnily zábavné úkoly a stanoviště s podzimní tématikou, plnili jsme úkoly z nástěnky a vzali si svůj druhý groš za splněné věci. Takový byl podzim a my už se těšíme na další měsíc.


Barevné dny podzimu

Tento týden jsme si ve družinkách užili barev. Každý den jsme měli určenou barvu a děti si nosily barevné oblečení. V pondělí jsme měli zelenou, úterý oblíbenou oranžovou, ve středu hnědou barvu a ve čtvrtek jsme plnili trikoloru (červenou, bílou, modrou) a fotili vlajku. V Pátek nás čekala žlutá barva. Děti to bavilo a předháněly se, kdo přinesl nejvíce věcí v dané barvě.


Výročí republiky – 100 let republiky

V říjnu nás čeká kulaté výročí. Bude to už sto let od vzniku samostatného československého státu. S dětmi jsme si celý měsíc povídali o tomto krásném výročí. Udělali jsme i několik zábavných úkolů. Kreslili jsme státní symboly, psali jsme přání republice a jeden den jsme si přinesli červená, modrá a bílá trička a vytvořili jsme společně státní vlajku. Podívejte se na fotky, jak se nám to povedlo 🙂


Lvíčkův podzimní den

Všichni společně jsme odstartovali lvíčkův podzimní den, který byl plný zábavných úkolů. Pro děti jsme nachystaly několik stanovišť s úkoly. Poznávání hub, hod šiškou, podzimní puzzle, namotávání šišek, vyrábění skřítka, dýně a ježka a podzimní slalom. Děti všechny úkoly krásně zvládly, počasí nám přálo a my se už těšíme na další společné akce ve družinkách. Vaše vychovatelky.


Říjen ve školních družinkách

V říjnu jsme společně ve družinkách plnili několik zábavných úkolů. Každé oddělení napsalo přání republice. Přáli jsme krásné louky, lesy a hodné děti. Kreslili jsme a povídali o státních symbolech. Vytvářeli jsme vlajku, lípu a lva. Každé oddělení si uspořádalo vítání podzimu, kde si děti plnily úkoly o podzimu. Další úkoly nás ještě čekají. Takový byl podzim u nás.


Výtvarná soutěž školních družin Prahy 8

Minulý rok jsme se opět zúčastnili výtvarné soutěže školních družin Prahy 8. Tentokrát na téma: “Praha očima dětí”. Poslali jsme tři výkresy do soutěže. Práce dětí ze školních družin jste mohli vidět v obchodním centru Krakov. Lidé hlasovali a naše žákyně vyhrála krásné 3. místo. Děkujeme všem dětem, které se zapojily do soutěže a za vzornou reprezentaci školy. Gratulujeme ke krásnému úspěchu.Co nového víme – Září

Prázdniny nám skončily a nový školní rok začal. Přivítali jsme prvňáčky, společně jsme se seznámili s pravidly a řádem školní družinky a řekli si, co nás tento rok čeká za překvapení. V září za námi přijel bubeník se svým programem. Bylo to krásné představení a dokonce jsme si všichni mohli vyzkoušet bubnovat na různé nástroje. Uspořádali jsme odlet vlaštovek a představili si společně náš celoroční projekt „MÁME RÁDI ČESKO“. Splnili jsme zábavné úkoly od „LVÍČKA“. Každé oddělení školní družinky si vzalo svůj první groš za splněné úkoly a nyní se už společně těšíme na další zábavné dny, které nás čekají v říjnu.


Odlet vlaštovek

Nejprve jsme si v družinkách vyrobili vlaštovky. Každé oddělení mělo jinou barvu. Ve středu jsme se vydali na kopec a tam jsme je společně vypustili. Dětem se akce líbila a my už se těšíme na další.


Hledání společného rytmu ve školní družince

V úterý jsme měli ve družince veselo. Děti si vyzkoušely bubnování. Uspořádali jsme si interaktivní workshop, kde se děti zapojily a společně vytvářely rytmus pomocí bubnů a originálních rytmických nástrojů. Souhra, spolupráce, společný rytmus, inspirace, improvizace a podpora otevřené komunikace. To vše jsme mohli vidět. Byla to skvělá akce na začátek školního roku.