Školní družina

Aktuality z družinek


Celoroční projekt – PONY A JEHO DOBRODRUŽSTVÍ NA CESTÁCH

Pony a jeho dobrodružství na cestách (PDF)


Říjen

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…


Rozhlédli jsme se kolem sebe a všimli si barev, který nám podzim nabízí. V říjnu jsme se věnovali výtvarné činnosti, hlavně vyrábění obrázků s podzimní tematikou s využitím přírodních materiálů. Vyráběli jsme draky, obrázky z listí a nechybělo ani kreslení dýní. Vyprávěli jsme si, jak se mění příroda v tomto měsíci a pranostiky a lidová rčení jsme si také zopakovali. Plnili jsme zábavné úkoly od Ponyho. Uspořádali jsme si několik akcí – barevné dny podzimu, odlet vlaštovek, halloweenskou diskotéku a Ježek vítá podzim. V minulém školním roce jsme se jako každý rok zúčastnili výtvarné soutěže pro školní družiny Prahy 8. Tentokrát na téma „ Žijeme sportem“. Jsme velice pyšní, že i tento rok jsme se umístili. Blahopřejeme Tamarce Karasové ze třídy 3.C, která získala nádherné 2. místo. Vítězné práce jste mohli vidět v obchodním centru Krakov. Gratulujeme 🙂

Fotogalerii ŠD naleznete na stránce druzinadolakova.rajce.idnes.cz

Děkujeme dětem za skvělou spolupráci a těšíme se na další společné chvíle v našich družinách.


Halloweenská diskotéka v našich družinách

V pondělí jsme si uspořádali halloweenskou diskotéku. Děti si přinesly opravdu strašidelné kostýmy a masky. Nejprve jsme šli průvod v maskách po škole až do tělocvičny, kde jsme si odstartovali společně diskotéku, hry a soutěže. Tancovalo se, soutěžilo, vyprávělo. Bylo to prima odpoledne. Děkujeme všem dětem a rodičům za důkladnou přípravu. 🙂


Odlet vlaštovek

Než jsme se rozutekli na podzimní prázdniny, stihli jsme vypustit vlaštovky. Děti si vyrobily vlaštovky, které jsme potom společně nechali vzlétnout. Odstartovali jsme to všichni společně. Ještě před tím jsme si řekli básničky o vlaštovkách a potom si každé oddělení uspořádalo soutěž. Další prima společná akce našich družinek. 🙂


Ježek vítá podzim

Ve středu jsme společně přivítali podzim. Děti si vyrobily kartičky s ježečkem, který je po celé akci prováděl. Děti si nejprve splnily zábavné otázky o podzimu. Potom na děti čekalo pět úkolů – pilní mravenci, poznávání jedlých a nejedlých hub, létaly jako sovičky a nechybělo ani podzimní puzzle a jiné zábavné úkoly. Nakonec jsme si rozdali diplomy a ukončili zábavné odpoledne.


Barevné dny podzimu ve školní družině

Minulý týden jsme si uspořádali barevné dny. Děti si nosily oblečení a doplňky v určené barvě na každý den. V pondělí byla červená barva v pátek například žlutá. Spočítali jsme si všechny věci, bylo jich opravdu hodně a byla to sranda. Děti se na to vždy perfektně připravily. Děkujeme za super spolupráci.


Září

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…


Prázdniny nám skončily a školní rok začal. Přivítali jsme nové prvňáčky, společně jsme se seznámili s pravidly a řádem školní družinky, řekli si, co nás tento rok čeká za překvapení. Uspořádali jsme si koloběžkové závody a představili si společně náš celoroční projekt „Pony a jeho dobrodružství na cestách“. Kreslili jsme – Můj kamarád Poník – a splnili zábavné úkoly od „Ponyho“. Vzali jsme si první podkovičku a už se společně těšíme na další zábavné úkoly.


Koloběžkové závody

Počasí nám přálo, děti byly natěšené, společně jsme si odstartovali koloběžkové závody. Začali naši prvňáčci. Jezdilo se po dvojicích na čas a ostatní děti fandily. Bylo to hezké odpoledne. Děkujeme dětem za účast a těšíme se na další společné akce.


První úspěch školní družiny v novém školním roce – Výtvarná soutěž ŽIJEME SPORTEM

Na konci minulého školního roku jsme se zúčastnili výtvarné soutěže školních družin z Prahy 8. Téma bylo – ŽIJEME SPORTEM. Naše žákyně Tamara Karasová vybojovala krásné 2. místo. Všechny výkresy si můžete prohlédnout v OC Krakov ve 3. patře, kde jsou vystavené. Tamarce gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.