Školní družina

Aktuality z družinek


Celoroční projekt – “Máme rádi Česko”

O projektu (PDF)


Výsledek zařazení žáků budoucích 2. a 3. tříd do školní družiny
pro školní rok 2019/2020


Úplata za ŠD pro školní rok 2019/2020

Úplata za ŠD


Zápis do školní družiny na rok 2019/2020

Zápis do školní družiny na rok 2019/2020


Co nového víme – Červen

V červnu jsme vyráběli balony, psali dopis a pohledy, užívali si atria, sprchovali jsme se, měli jsme zmrzlinu a plavkovou diskotéku. Děkujeme dětem za celý školní rok a už teď se těšíme na ten další. Užijte si prázdniny. Vaše vychovatelky.


Lvíček na cestách

Po celý rok nás doprovází náš kamarád LVÍČEK. Každé oddělení má svého a také svůj deníček. Na víkend si ho vylosuje vždy někdo jiný a vyfotí a napíše pár řádků, kam se jelo na výlet. Děkujeme dětem a rodičům za krásné zpracování.


Leháro ve školní družině

V atriu školy využíváme nové venkovní učebny. V těchto teplých dnech se děti sprchují a užívají si nová lehátka, které škola pořídila.


OC Krakov – Výstava prací školních družin P-8

V OC Krakov jsou do konce června vystavené obrázky dětí, které se zúčastnily výtvarné soutěže školních družin P-8. Téma bylo
,, malovaná písnička,. Výsledky zatím neznáme. Výtvarné práce najdete ve 3. patře. Děkujeme dětem za spolupráci.


Píšeme pohledy

Děti si v červnu vyráběly své pohledy. Psaly zvířátkům, kamarádům, rodičům. Podívejte se na fotky, jak se jim to povedlo 🙂


Den dětí

Děti si svůj svátek oslavily v cukrárně, kam společně s paní vychovatelkou vyrazily. Dostaly zmrzlinu a balonky a celé odpoledne si skvěle užily.Co nového víme – Květen

 

V květnu jsme se zaměřili na sport. Uspořádali jsme sportovní odpoledne. Děti ve družinkách psaly projekt o sportovcích a vyráběly sportovní časopis. Na konci května za námi přijel náš kamarád Cucíno a společně jsme ukončili celoroční projekt ,, MÁME RÁDI ČESKO,,. Takový byl květen a hurá na poslední měsíc.


Indiánské odpoledne s Cucínem

Na konci května za námi přijel náš kamarád Cucíno. Tentokrát si pro nás připravil indiánské odpoledne plné her, soutěží, diskotéku, lukostřelbu a bubliny. Děti si to skvěle užily a my moc děkujeme, že náš kamarád Cucíno za námi opět dorazil a pomohl nám zakončit náš celoroční projekt ,,MÁME RÁDI ČESKO,,.


Sportovci

Děti si ve družinkách tvořily celý měsíc projekty na téma sport, slavní sportovci. Někdo vyráběl sportovní časopis, někdo zase koláž o slavných sportovcích. Podívejte se na fotky, jak se jim to povedlo.Sportovní odpoledne

Ve čtvrtek jsme měli sportovní odpoledne. V jedné tělocvičně jsme hráli vybíjenou a v další probíhal obručový a švihadlový král. Podívejte se na fotografie z akce.


Soutěž družin Prahy 8

Jako každý rok, jsme se přihlásili na výtvarnou soutěž družin Prahy 8. Tentokrát měly děti namalovat libovolnou technikou obrázek na téma ,,malovaná písnička,,. Děti se snažily, děkujeme všem za účast a držíme jim palce. Obrázky budou vystavené o velkých prázdninách v OC Krakov.Co nového víme – Duben

Duben byl měsíc bezpečnosti. S dětmi jsme se věnovali dopravní výchově. Připravovali jsme se na Velikonoce – kreslili jsme zajíce, vajíčka a povídali si o tradicích. Děti malovaly obrázky na výtvarnou soutěž družin Prahy 8 – malováná písnička a na závěr měsíce jsme se zúčastnili akce ve Spirále, která si pro nás připravila Čarodějnické odpoledne. Byl to akční měsíc a hurá do dalšího.


Čarodějnice

V pátek jsme se s dětmi zúčastnili akce ve SPIRÁLE. Připravili si pro nás ČARODĚJNICE. Děti si po skupinách plnily úkoly na stanovištích. Byla to krásná akce a my moc děkujeme celému týmu ze Spirály za přípravu.


Duben – měsíc bezpečnosti

Celý duben jsme se věnovali ve družinkách dopravní výchově. Opakovali jsme značky, dopravní situace, kreslili  jsme značky, omalovánky s dopravní tématikou a mnoho dalších důležitých informací jsme se dozvěděli. Co nového víme – Březen

Březen je měsíc knihy. Děti si nosily celý měsíc svoji nejoblíbenější knížku, kterou ukazovaly ostatním. Skončila naše oblíbená soutěž ,,DRUŽINA MÁ TALENT,, děti byly super připravené a moc všem gratulujeme. Dále jsme vyráběli svoji knihu v odděleních a vyráběli jsme výrobky na zápis do prvních tříd. Přivítali jsme jaro a hurá na další měsíc.


Březen – měsíc knihy: “Moje nejoblíbenější knížka”

V březnu si postupně děti nosily své nejoblíbenější knížky do družinek. Vždy nám o ni něco řekly, ukázaly nám ji a kousek přečetly. Všechny děti moc chválíme


Vyrábíme svoji knížku, časopis, herbář

Ve družinkách jsme si vyrobili svoji knihu. Někdo si vyrobil krásný herbář, někdo zase časopis. Podívejte se na fotky, jak se nám to povedlo.


Vyrábíme zápichy na zápis pro budoucí prvňáčky

Celý březen jsme s dětmi tvořili a vyráběli výrobky na zápis. Děti se snažily a my je moc chválíme. Doufáme, že se budoucím prvňáčkům budou výrobky líbit 🙂


Divadelní představeníCo nového víme – Únor

V únoru jsme se věnovali každý čtvrtek soutěži – DRUŽINA MÁ TALENT. Finále soutěže proběhne začátkem března. Dále jsme si zpracovali projekt ČESKÉ PÍSNĚ LIDOVÉ, řekli jsme si něco o notách, skladatelích a hudebních nástrojích. Splnili jsme úkoly z nástěnky a vzali si další groš. Takový byl únor.


Družina má talent – 2.kolo

Proběhlo další kolo družina má talent a my jsme opět shlédli skvělá vystoupení našich dětí z družinek.
Děkujeme dětem za účast a těšíme se na finále.


Družina má talent – 1.kolo

Každý čtvrtek v únoru nás čeká ve družinkách soutěž družina má talent. Nejprve jsme shlédli výkony dětí z prvních a druhých tříd. Viděli jsme kouzelníka, zpěváky a zpěvačky, tanečníky a tanečnice, básníky, hru na flétnu a další skvělé ukázky dětí, které si pro nás něco přichystaly. Děkujeme všem dětem za účast a těšíme se na další talenty z ,,DOLÁKOVKY,,


Ve družině se nenudíme

Děti si přály ušít medvídky. Všem se to krásně povedlo. Tímto způsobem se děti v našich družinkách krásně zabaví a něco nového se přiučí. Podívejte se na fotografie.Co nového víme – Leden

Leden byl ve školních družinkách pohádkový. Každá družinka nacvičovala divadlo pro ostatní oddělení. Zpracovali jsme projekt o divadlech. Plnili jsme úkoly z nástěnky a získali další groš. V tělocvičně jsme si uspořádali pohádkové odpoledne, kde si děti plnily zábavné úkoly a zimní radovánky, kde se sportovalo. Takový byl leden.


Divadélko v družinkách

Žáci ze VI. oddělení si společně s paní vychovatelkou nacvičili pro ostatní družinky divadlo o ČERVENÉ KARKULCE. Musíme je moc pochválit. Divadlo bylo nádherné, kulisy parádní a zahráli to skvěle. Děkujeme za nádherný kulturní zážitek. 


Leden – projekt “Divadlo v Čechách

V lednu měla každá družinka za úkol zpracovat projekt o divadle. Všechny družinky byly velmi nápadité. Podívejte se na obrázky, jak se jim to povedlo.


Zimní radovánky ve školní družině

Čtvrtek byl ve znamení sportu. Uspořádali jsme si zimní radovánky v tělocvičně. Děti se rozřadily do 4 skupin. Nejprve musely společně poskládat zimní puzzle, poté mohly začít. Čekalo na ně několik disciplín – zimní slalom, hod na sněhuláka, přeskákat kry a na běžkách dorazit do cíle. Děti si zimní radovánky užily a na závěr si zahrály koulovačku. Bylo to prima odpoledne.


 

Pohádkové odpoledne ve školní družince

Tento týden jsme si uspořádali pohádkové odpoledne. Děti byly rozdělené do 10 skupin. Postupně si měly plnit zábavné úkoly, tajenku, přesmyčky, pohádkové dvojice, navlékání knoflíků a další pohádkové úkoly. Dětem se akce líbila a už se těší na další zábavné dny ve družinkách.Co nového víme – Prosinec

Nejkrásnější měsíc v roce – prosinec byl hodně nabitý. Na začátku prosince uspořádala naše škola vánoční jarmark, na který jsme se velmi dlouho připravovali. Děkujeme za krásnou atmosféru všem zúčastněným. Také nás přišli navštívit ČERT, MIKULÁŠ A ANDĚL – žáci z 9. třídy, kteří nám udělali čertovské odpoledne. Postupně jsme si plnili úkoly z nástěnky, zdobili jsme perníčky a uspořádali si vánoční besídku. Děti zpívaly koledy, povídaly o tradicích, zapalovaly prskavky, házely bačkorou, jedly cukroví a rozbalily si vánoční překvapení, které na ně čekalo pod stromečkem. Děkujeme všem dětem za skvělé zážitky, které jsme mohli společně prožít v tomto roce a těšíme se na další v nadcházejícím roce.


Vernisáž vánočních ozdob ve Spirále

V úterý proběhla vernisáž vánočních ozdob. Výsledné práce byly rozděleny do několika kategorií. Nápady dětí byly skvělé a celkově atmosféra byla příjemná, vánoční. Dva chlapci nám nejprve zahráli na kytaru písně a poté bylo vyhlášení. Naše družinka dostala zvláštní ocenění ve výtvarné soutěži. Náš strom se velmi líbil, byl originální – jiný než ostatní ozdoby. Dětem se rozdaly ceny od DDM Spirála a my moc děkujeme všem dětem, které se do soutěže zapojily.


Čertovské odpoledne

Ve středu si pro nás nachystali žáci 9.A zábavné odpoledne. Několik čertovských disciplín si naše děti plnily. Rozdělily se do 7 skupin a každé stanoviště si musely projít. Děkujeme všem dětem za účast, žákům z 9. ročníků a paní učitelce Hubálkové za přípravu. Bylo to pěkné odpoledne.


Výtvarná soutěž “Vánoční ozdoby”

Ve družinkách jsme se zúčastnili výtvarné soutěže, kterou pořádá Dům dětí a mládeže Praha 8 – Spirála. Děti si nejprve vyrobily stromek a natřely ho, další skupina dětí mezitím kreslila vánoční ozdoby a další skupina dětí vymýšlela básničku. Proběhla tak spolupráce všech našich družinek. Vernisáž vánočních ozdob bude 11. prosince v 18:00 hodin v DDM Praha 8 – Spirála. Přijďte se podívat. Děkujeme všem dětem za účast v soutěži.Co nového víme – Listopad

Listopad je měsíc tvoření a příprav na VÁNOČNÍ JARMARK v naší škole. Děti tvořily ve svých družinkách výrobky, které můžete vidět na blížícím se jarmarku. Stihl k nám přijet i kouzelník se svými pomocníky a ve družinách jsme si udělali dýňobraní, kde si děti vydlabávaly a vyráběly dýně. Vyzdobili jsme si třídy, splnili úkoly z nástěnky a už teď se těšíme na další měsíc.


Listopad ve školní družině – tvoříme a vyrábíme

Celý listopad jsme vyráběli výrobky na jarmark, který bude začátkem prosince. Svícny, stromečky, sněhuláky a další krásné věci si děti za pomoci paní vychovatelek vyrobily. Dále jsme si každé oddělení uspořádalo ,,dýňobraní,,. Děti to bavilo, vydlabaly doopravdy vtipné dýně. Koukněte na ,,dýňáky,, – jak se nám povedli. Takový byl tvořivý listopad ve družinkách a my se na Vás těšíme na jarmarku.


Přijel k nám kouzelník

Dnešní dopoledne bylo prima. Přijel se na nás podívat kouzelník a jeho asistentka. Kouzelník nám předvedl několik skvělých kouzel, efekty s obručí a sklem nám ukázala tanečnice, dále jsme viděli drezuru pejska a bublinkovou show. Kouzelník si vybral děti z publika, aby mohly kouzlit. Děti byly nadšené, spokojené a užívaly si odpoledne. Děkujeme za návštěvu 🙂


Halloween v družinkách

Uspořádali jsme si ve družinkách společně HALLOWEEN. Děti si přinesly strašidelné kostýmy. V tělocvičně si děti postupně plnily 6 stanovišť (kreslení dýně poslepu, namotávání pavouků, slalom, foukání, hod na ducha a nakrm pavouka) to vše si děti splnily a dostaly odměnu a diplom. Byl to pěkný den.


Ranní družina

V ranní družince se nenudíme. Vyrábíme, hrajeme si, snídáme, tvoříme, ale i odpočíváme. Je nám tady fajn 🙂 Dnes navíc v kostýmech na HALLOWEEN 🙂Co nového víme – Říjen

V říjnu jsme se věnovali 100. výročí republiky. Děti psaly přání republice a kreslily symboly. Měli jsme barevné dny podzimu a vítali jsme podzim. Dále jsme měli lvíčkův podzimní den, kde si děti plnily zábavné úkoly a stanoviště s podzimní tématikou, plnili jsme úkoly z nástěnky a vzali si svůj druhý groš za splněné věci. Takový byl podzim a my už se těšíme na další měsíc.


Barevné dny podzimu

Tento týden jsme si ve družinkách užili barev. Každý den jsme měli určenou barvu a děti si nosily barevné oblečení. V pondělí jsme měli zelenou, úterý oblíbenou oranžovou, ve středu hnědou barvu a ve čtvrtek jsme plnili trikoloru (červenou, bílou, modrou) a fotili vlajku. V Pátek nás čekala žlutá barva. Děti to bavilo a předháněly se, kdo přinesl nejvíce věcí v dané barvě.


Výročí republiky – 100 let republiky

V říjnu nás čeká kulaté výročí. Bude to už sto let od vzniku samostatného československého státu. S dětmi jsme si celý měsíc povídali o tomto krásném výročí. Udělali jsme i několik zábavných úkolů. Kreslili jsme státní symboly, psali jsme přání republice a jeden den jsme si přinesli červená, modrá a bílá trička a vytvořili jsme společně státní vlajku. Podívejte se na fotky, jak se nám to povedlo 🙂


Lvíčkův podzimní den

Všichni společně jsme odstartovali lvíčkův podzimní den, který byl plný zábavných úkolů. Pro děti jsme nachystaly několik stanovišť s úkoly. Poznávání hub, hod šiškou, podzimní puzzle, namotávání šišek, vyrábění skřítka, dýně a ježka a podzimní slalom. Děti všechny úkoly krásně zvládly, počasí nám přálo a my se už těšíme na další společné akce ve družinkách. Vaše vychovatelky.


Říjen ve školních družinkách

V říjnu jsme společně ve družinkách plnili několik zábavných úkolů. Každé oddělení napsalo přání republice. Přáli jsme krásné louky, lesy a hodné děti. Kreslili jsme a povídali o státních symbolech. Vytvářeli jsme vlajku, lípu a lva. Každé oddělení si uspořádalo vítání podzimu, kde si děti plnily úkoly o podzimu. Další úkoly nás ještě čekají. Takový byl podzim u nás.


Výtvarná soutěž školních družin Prahy 8

Minulý rok jsme se opět zúčastnili výtvarné soutěže školních družin Prahy 8. Tentokrát na téma: “Praha očima dětí”. Poslali jsme tři výkresy do soutěže. Práce dětí ze školních družin jste mohli vidět v obchodním centru Krakov. Lidé hlasovali a naše žákyně vyhrála krásné 3. místo. Děkujeme všem dětem, které se zapojily do soutěže a za vzornou reprezentaci školy. Gratulujeme ke krásnému úspěchu.Co nového víme – Září

Prázdniny nám skončily a nový školní rok začal. Přivítali jsme prvňáčky, společně jsme se seznámili s pravidly a řádem školní družinky a řekli si, co nás tento rok čeká za překvapení. V září za námi přijel bubeník se svým programem. Bylo to krásné představení a dokonce jsme si všichni mohli vyzkoušet bubnovat na různé nástroje. Uspořádali jsme odlet vlaštovek a představili si společně náš celoroční projekt „MÁME RÁDI ČESKO“. Splnili jsme zábavné úkoly od „LVÍČKA“. Každé oddělení školní družinky si vzalo svůj první groš za splněné úkoly a nyní se už společně těšíme na další zábavné dny, které nás čekají v říjnu.


Odlet vlaštovek

Nejprve jsme si v družinkách vyrobili vlaštovky. Každé oddělení mělo jinou barvu. Ve středu jsme se vydali na kopec a tam jsme je společně vypustili. Dětem se akce líbila a my už se těšíme na další.


Hledání společného rytmu ve školní družince

V úterý jsme měli ve družince veselo. Děti si vyzkoušely bubnování. Uspořádali jsme si interaktivní workshop, kde se děti zapojily a společně vytvářely rytmus pomocí bubnů a originálních rytmických nástrojů. Souhra, spolupráce, společný rytmus, inspirace, improvizace a podpora otevřené komunikace. To vše jsme mohli vidět. Byla to skvělá akce na začátek školního roku.