Školní družina

Aktuality z družinek


Celoroční projekt – “Máme rádi Česko”

O projektu (PDF)


Říjen

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…


Výtvarná soutěž školních družin Prahy 8

Minulý rok jsme se opět zúčastnili výtvarné soutěže školních družin Prahy 8. Tentokrát na téma: “Praha očima dětí”. Poslali jsme tři výkresy do soutěže. Práce dětí ze školních družin jste mohli vidět v obchodním centru Krakov. Lidé hlasovali a naše žákyně vyhrála krásné 3. místo. Děkujeme všem dětem, které se zapojily do soutěže a za vzornou reprezentaci školy. Gratulujeme ke krásnému úspěchu.Co nového víme – Září

Prázdniny nám skončily a nový školní rok začal. Přivítali jsme prvňáčky, společně jsme se seznámili s pravidly a řádem školní družinky a řekli si, co nás tento rok čeká za překvapení. V září za námi přijel bubeník se svým programem. Bylo to krásné představení a dokonce jsme si všichni mohli vyzkoušet bubnovat na různé nástroje. Uspořádali jsme odlet vlaštovek a představili si společně náš celoroční projekt „MÁME RÁDI ČESKO“. Splnili jsme zábavné úkoly od „LVÍČKA“. Každé oddělení školní družinky si vzalo svůj první groš za splněné úkoly a nyní se už společně těšíme na další zábavné dny, které nás čekají v říjnu.


Odlet vlaštovek

Nejprve jsme si v družinkách vyrobili vlaštovky. Každé oddělení mělo jinou barvu. Ve středu jsme se vydali na kopec a tam jsme je společně vypustili. Dětem se akce líbila a my už se těšíme na další.


Hledání společného rytmu ve školní družince

V úterý jsme měli ve družince veselo. Děti si vyzkoušely bubnování. Uspořádali jsme si interaktivní workshop, kde se děti zapojily a společně vytvářely rytmus pomocí bubnů a originálních rytmických nástrojů. Souhra, spolupráce, společný rytmus, inspirace, improvizace a podpora otevřené komunikace. To vše jsme mohli vidět. Byla to skvělá akce na začátek školního roku.