Školní družina

Aktuality z družinek


Celoroční projekt – PONY A JEHO DOBRODRUŽSTVÍ NA CESTÁCH

Pony a jeho dobrodružství na cestách (PDF)


ZÁVĚREČNÁ AKCE ŠKOLNÍ DRUŽINY
,,ZVONEK ZVONÍ, ŠKOLA KONČÍ,,

V pátek nám počasí nepřálo, ale i přesto jsme si užili společně zahradní oslavu. Přijel za námi náš kamarád Cucíno a jeho kamarádi. Děti se nejprve dozvěděly něco o pirátech, potom si společně zatancovali a hledali poklad. Mezitím si děti mohly nechat namalovat krásná zvířátka na obličej. Po ukončení pirátského programu na nás čekalo pasování 1. 2. 3. a 4. tříd. Děti dostaly krásné šerpy a plyšové zvířátko, jako poděkování za celý školní rok. Chceme moc poděkovat spolku rodičů a přátel školy, že nám přispěli na dáreček pro děti. Dále nás čekalo mnoho her, velké bubliny a bublinkovač, kamarád Cucína – Mimoň a na konec si pro nás Cucíno připravil modelování z balonků. Děkujeme dětem za krásný školní rok, rodičům za spolupráci po celou dobu a nyní nás čekají dlouhé prázdniny. Užijte si děti prázdniny a my se na Vás těšíme v září. Vaše vychovatelky.


,,ŠVIHADLOVÝ A OBRUČOVÝ KRÁL,, – DEN PLNÝ HER

V tělocvičně jsme si uspořádali den plný her. Soutěžilo se v několika disciplínách. Všichni jsme se pobavili, zasoutěžili a bylo to prima odpoledne. Děkujeme dětem za účast.


Sokolníci u nás ve ŠD

Přijeli se na nás podívat sokolníci se svými kamarády. Viděli jsme sovu, orla a další dravce. Děti si mohly pohladit a vyzkoušet přistání dravce na svou ruku a dozvěděly se nové informace o ptačím světě. Celá akce se moc líbila a už se těšíme na další návštěvu.


Ponyho olympiáda – vybíjená

UKONČENÍ A VYHLÁŠENÍ OLYMPIÁDY

V pátek jsme měli poslední disciplínu a tou byla vybíjená. Po ukončení vybíjené jsme sečetli body a vyhlásili vítěze PONYHO OLYMPIÁDY. Pro nás je vítěz každý, kdo se zúčastnil. Gratulujeme všem dětem.


Ponyho olympiáda – fotbal

Další kolo Ponyho olympiády je za námi. Děti si tentokrát zahrály fotbal. Góly padaly, děti fandily a počasí nám přálo. Příští týden nás čeká vybíjená a vyhlášení výsledků.


Výtvarná soutěž družin

V květnu jsme malovali výkresy do soutěže, kterou pořádají družiny z Prahy 8. Téma bylo ,, PRAHA OČIMA DĚTÍ,,. Museli jsme vybrat pouze 3 výkresy, které jsme odeslali. Děkujeme dětem za zájem o soutěž a držíme palce. Výtvarné práce všech družin budou vystavené v OC Krakov.


Ponyho olympiáda

Ponyho olympiáda začala minulý týden rozřazením do týmů. Tento pátek nás čekala první disciplína – běh. Děti se snažily a běžely opravdu skvěle. Nejrychlejší čas byl kolem 8 vteřin. Děkujeme dětem za zájem o soutěž a nyní nás čeká fotbal 🙂


Klobouková diskotéka

Ve čtvrtek se u nás tancovalo, zpívalo a hrály se hry. Děti si přinesly nápadité klobouky a moc jim to slušelo. Všichni si diskotéku užili a bylo to prima odpoledne.


Ponyho olympiáda 1. kolo

Celý květen budeme soutěžit. Uspořádali jsme si sportovní olympiádu. Nejprve jsme se rozřadili do družstev. Týmy si vymyslely název, pokřik a erb, který nám předvedly. Nyní nás čeká běh, fotbal a vybíjená. Všem dětem držíme palce.Duben

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…

V dubnu jsme se věnovali dopravní výchově, protože duben je měsíc bezpečnosti. Vydali jsme se společně do Spirály, kde se konala akce ,,BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ,,. Děti si mohly vyzkoušet stanoviště u HASIČŮ, POLICIE, ČERVENÉHO KŘÍŽE A DDM. Uspořádali jsme si čarodějnice, kde si opět děti plnily různá stanoviště – sliz, koření, hod do kouzelnického klobouku a další zajímavé úkoly. Takový byl duben a my se těšíme na další měsíc.


Čarodějnice ve školní družině

Minulý týden jsme si uspořádali čarodějnice. Děti si plnily zábavné úkoly. Dále si vyzkoušely různá stanoviště například hod do kouzelného klobouku, let na koštěti, stanoviště ,,U BÁBY KOŘENÁŘKY“, tajemná truhla, oblíbený sliz a jiné úkoly. Dětem se to moc líbilo a všichni jsme si užili prima den.


Bezpečně ve městě

Duben je měsíc bezpečnosti. Proto se v pátek některá oddělení vydala na zábavné odpoledne do SPIRÁLY, kde se konala akce s názvem ,,BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ,,. Na děti čekalo několik stanovišť, zábavných úkolů a her od HASIČŮ, POLICIE ČR, ČERVENÉHO KŘÍŽE A SPIRÁLY. Chodilo se po skupinkách, počasí nám přálo a celá akce se všem moc líbila.Březen

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…

Březen je měsíc knihy. Děti si nosily celý měsíc svoji nejoblíbenější knížku, kterou ukazovaly ostatním. Skončila naše oblíbená soutěž ,,DRUŽINA MÁ TALENT,, děti byly super připravené a moc všem gratulujeme. Dále jsme vyráběli svoji knihu v odděleních a vyráběli jsme výrobky na zápis do prvních tříd. Přivítali jsme jaro a hurá na další měsíc.


Vítání jara

V pátek jsme přivítali jaro. Počasí nám nepřálo, ale i přesto si děti splnily zábavné úkoly. 🙂


Březen v družinkách

Březen je měsíc knihy. Každé oddělení si vyrábělo svoji knihu/časopis. Děti z prvních tříd si nazdobily perníčky. Dále jsme vyráběli společně zápichy a výrobky pro budoucí prvňáčky, kteří k nám přijdou na zápis do prvních tříd.


Finále Družina má talent

Máme za sebou finále talentu. Všem dětem gratulujeme, protože byly všichni báječní. Pro nás je vítěz každý, kdo měl odvahu se zúčastnit. Těšíme se na další ročníky ,,Družina má talent,,.


Semifinále Družina má talent

Děti si připravily další nápaditá vystoupení – ptačí tanec, zpěv, hra na flétnu, tanec, vyprávění vtipů a další úžasná vystoupení. Porota hodnotila výkony dětí a publikum rozhodlo, kdo se dostane do finále. Již tento týden nás čeká finále a budeme znát vítěze dalšího ročníku ,,DRUŽINA MÁ TALENT,,!


2. kolo Družina má talent

Proběhlo další kolo talentu. Děti si připravily krásná vystoupení. Nechyběl tanec, hra na flétnu, zpěv, ale také jsme viděli mažoretky a další skvělá vystoupení. Nyní nás čeká semifinále a potom finále.
Těšíme se 🙂Únor

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…

V únoru jsme malovali klauny, připravovali jsme se na družina má talent. Po prázdninách za námi přijel klaun Cucíno se svým kamarádem Olafem a společně jsme si uspořádali karneval. Proběhlo první kolo ,,Družina má talent,,. Tancovalo se, zpívalo, hrálo se na klavír, stepovalo se a kouzlilo. Další kolo se bude konat v březnu a my už se těšíme na další skvělé výkony.


Družina má talent – 1.kolo

Minulý týden jsme společně odstartovali ,,Družina má talent,, . Děti se připravovaly celý měsíc. Vybrali jsme porotu a moderátora a mohlo se začít. Jako první se nám předvedly děti z druhých tříd. Hra na klavír, step, vyprávění vtipů, zpěv, kouzelník, hra na flétnu a tanec porota ohodnotila na výbornou a diváci hlasovali na lístečky, kdo se jim líbil nejvíce. Všichni byli skvělí a postupují do dalšího kola. My už se těšíme na další talenty družina má talent v Dolákovce.


Karneval v ,,Dolákovce,, s klaunem Cucínem a jeho kamarádem Olafem

Ve čtvrtek jsme si společně užili karneval. Děti si přinesly originální a nápadité kostýmy. Přijel k nám kamarád Cucíno s Olafem, kteří nám vykouzlili několik super kouzel a bublin. Řekli jsme si něco o masopustu, potom se zpívalo, tancovalo a soutěžilo. Nakonec se k nám přidal i sněhulák Olaf. Byl to prima den.Leden

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…

Leden byl ve školních družinkách pohádkový. Nejprve jsme společně vyrobili hry do družinky – mikádo, obchod, pexeso a jiné skvělé hry. Zúčastnili jsme se pohádkového odpoledne, kde se soutěžilo a tancovalo a přišli nás navštívit TŘI KRÁLOVÉ. Takový byl leden.


Pohádkové odpoledne ve školní družině

Ve středu jsme si společně užili pohádkové odpoledne, kde jsme si plnili pohádkové úkoly a měli jsme připravené i několik soutěžních disciplín. Házení koulemi na sněhuláka, hádání písniček z pohádek a večerníčků, skládání domina a pohádkové pexeso. Tanec na závěr a my už se těšíme na další prima odpoledne.


Pohádkový leden ve školních družinkách

V lednu si každé oddělení vyrobilo jednu hru a pohádkovou postavičku. Četli jsme si pohádky, nacvičili pohádku, kterou jsme ukázali ostatním. Nyní máme ve družinkách nové hry – mikádo, pexeso, obchod a jiné hry. Rumcajs, Manka nebo Večerníček nám zdobí třídu.


Tři králové ve školní družince

I my v družince jsme šli popřát štěstí a zdraví v novém roce 2018. Děti si vytvořily královské koruny a všem ostatním popřály vše dobré krásnou písní. Za výborný zpěv a nádherné koruny dostávají 1*Prosinec

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…

Nejkrásnější měsíc v roce – prosinec byl hodně nabitý. Na začátku prosince uspořádala naše škola vánoční jarmark, na který jsme se velmi dlouho připravovali. Děkujeme za krásnou atmosféru všem zúčastněným. Také nás přišli navštívit ČERT, MIKULÁŠ A ANDĚL. Postupně jsme si plnili úkoly od Ponyho, zdobili jsme perníčky a uspořádali jsme si vánoční besídku. Děti zpívaly koledy, povídaly o tradicích, zapalovaly prskavky, házely bačkorou, jedly cukroví a rozbalily si vánoční překvapení, které na ně čekalo pod stromečkem. Děkujeme SRPŠ za příspěvek na hry do družinek. Děkujeme všem dětem za skvělé zážitky, které jsme mohli společně prožít.


Mikuláš, čert a anděl v družince

V úterý nás navštívil Mikuláš a jeho přátelé. Nejprve jsme se společně přivítali. Čertů jsme se báli! Anděl byl kouzelný. Mikuláš si k sobě postupně pozval všechny zlobivé děti, aby mu slíbily, že už budou hodné a zazpívaly koledu. Potom pochválil hodné děti a všem dětem předal malou odměnu. Na konec jsme si společně řekli básničky a zazpívali koledy.Listopad

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…


Listopad je měsíc tvoření a příprav na VÁNOČNÍ JARMARK v naší škole. Děti tvořily ve svých družinkách výrobky, které můžete vidět na blížícím se jarmarku. Stihl k nám přijet i kouzelník se svými pomocníky a ve družinách jsme si udělali kouzelnické odpoledne, kde kouzlily děti. Vyzdobili jsme si třídy, splnili úkoly od Ponyho a už teď se těšíme na další měsíc.


Kouzlíme a čarujeme

Tento týden se u nás opět kouzlilo. Nebyl to však kouzelník, ale naše skvělé děti, které si pro nás připravily jejich kouzla. Byla skvělá, děkujeme dětem za důkladnou přípravu a těšíme se na další společné akce.


Přijel k nám kouzelník

Minulý týden se za námi vydal kouzelník se svými kamarády – sloníkem, medvědem, nadějnou tanečnicí a se svojí pomocnicí. Byl to super zážitek, kouzelník nám ukázal spoustu nových kouzel, vzal si vždy na pomoc nějakého pomocníka z publika. Tanečnice nám ukázala své ladné pohyby a sloník a medvěd nás rozesmáli. Byla to prima akce.Říjen

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…


Rozhlédli jsme se kolem sebe a všimli si barev, který nám podzim nabízí. V říjnu jsme se věnovali výtvarné činnosti, hlavně vyrábění obrázků s podzimní tematikou s využitím přírodních materiálů. Vyráběli jsme draky, obrázky z listí a nechybělo ani kreslení dýní. Vyprávěli jsme si, jak se mění příroda v tomto měsíci a pranostiky a lidová rčení jsme si také zopakovali. Plnili jsme zábavné úkoly od Ponyho. Uspořádali jsme si několik akcí – barevné dny podzimu, odlet vlaštovek, halloweenskou diskotéku a Ježek vítá podzim. V minulém školním roce jsme se jako každý rok zúčastnili výtvarné soutěže pro školní družiny Prahy 8. Tentokrát na téma „ Žijeme sportem“. Jsme velice pyšní, že i tento rok jsme se umístili. Blahopřejeme Tamarce Karasové ze třídy 3.C, která získala nádherné 2. místo. Vítězné práce jste mohli vidět v obchodním centru Krakov. Gratulujeme 🙂

Fotogalerii ŠD naleznete na stránce druzinadolakova.rajce.idnes.cz

Děkujeme dětem za skvělou spolupráci a těšíme se na další společné chvíle v našich družinách.


Halloweenská diskotéka v našich družinách

V pondělí jsme si uspořádali halloweenskou diskotéku. Děti si přinesly opravdu strašidelné kostýmy a masky. Nejprve jsme šli průvod v maskách po škole až do tělocvičny, kde jsme si odstartovali společně diskotéku, hry a soutěže. Tancovalo se, soutěžilo, vyprávělo. Bylo to prima odpoledne. Děkujeme všem dětem a rodičům za důkladnou přípravu. 🙂


Odlet vlaštovek

Než jsme se rozutekli na podzimní prázdniny, stihli jsme vypustit vlaštovky. Děti si vyrobily vlaštovky, které jsme potom společně nechali vzlétnout. Odstartovali jsme to všichni společně. Ještě před tím jsme si řekli básničky o vlaštovkách a potom si každé oddělení uspořádalo soutěž. Další prima společná akce našich družinek. 🙂


Ježek vítá podzim

Ve středu jsme společně přivítali podzim. Děti si vyrobily kartičky s ježečkem, který je po celé akci prováděl. Děti si nejprve splnily zábavné otázky o podzimu. Potom na děti čekalo pět úkolů – pilní mravenci, poznávání jedlých a nejedlých hub, létaly jako sovičky a nechybělo ani podzimní puzzle a jiné zábavné úkoly. Nakonec jsme si rozdali diplomy a ukončili zábavné odpoledne.


Barevné dny podzimu ve školní družině

Minulý týden jsme si uspořádali barevné dny. Děti si nosily oblečení a doplňky v určené barvě na každý den. V pondělí byla červená barva v pátek například žlutá. Spočítali jsme si všechny věci, bylo jich opravdu hodně a byla to sranda. Děti se na to vždy perfektně připravily. Děkujeme za super spolupráci.Září

…Co nového víme…

…Co vylepšíme…

…Co nás rozesmálo…


Prázdniny nám skončily a školní rok začal. Přivítali jsme nové prvňáčky, společně jsme se seznámili s pravidly a řádem školní družinky, řekli si, co nás tento rok čeká za překvapení. Uspořádali jsme si koloběžkové závody a představili si společně náš celoroční projekt „Pony a jeho dobrodružství na cestách“. Kreslili jsme – Můj kamarád Poník – a splnili zábavné úkoly od „Ponyho“. Vzali jsme si první podkovičku a už se společně těšíme na další zábavné úkoly.


Koloběžkové závody

Počasí nám přálo, děti byly natěšené, společně jsme si odstartovali koloběžkové závody. Začali naši prvňáčci. Jezdilo se po dvojicích na čas a ostatní děti fandily. Bylo to hezké odpoledne. Děkujeme dětem za účast a těšíme se na další společné akce.


První úspěch školní družiny v novém školním roce – Výtvarná soutěž ŽIJEME SPORTEM

Na konci minulého školního roku jsme se zúčastnili výtvarné soutěže školních družin z Prahy 8. Téma bylo – ŽIJEME SPORTEM. Naše žákyně Tamara Karasová vybojovala krásné 2. místo. Všechny výkresy si můžete prohlédnout v OC Krakov ve 3. patře, kde jsou vystavené. Tamarce gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.